Bliv kundeKundeserviceOpskrifterWeblogLandkøkkenNyhedsbrevGårdbutikErhvervLeverandørerOm Aarstiderne
Landkøkken

Kurser og møder

Selskaber
Bryllup
Kurser og møder
Lokalerne
Beliggenhed
Sådan finder du vej!

 

 

Kurser og møder i selskab med Aarstiderne

På Barritskov er der ”højt” til loftet. De naturskønne omgivelser er inspirerende og sætter gang i tanker og udvikling. Vi har lokalerne og maden, hvad enten det er mindre dagsmøder eller større konferencer. I kan lade os deltage og måske skal vi sammen tilberede maden, vise jer rundt på virksomheden samt Barritskov, eller i kan selv komme med alt det faglige under armen, og lade os stå for den landlige charme og de dejlige råvarer.

Nedenfor har vi et par forslag til, hvordan de kan gøres.

 

 

Køkken samarbejde

Gå med os i køkkenet, hør om råvarerne og lær selv at lave maden i køkkenet, sammen med dine kollegaer.
En helt enkel samarbejdsopgave på udebane. 1-2 timers lærerig og aktiv samarbejde, hvor I får fingre begravet i sæsonens råvarerne, jord under fødderne, og næsen begravet i himmelske mad dufte. 


Foredrag 

Siden Aarstidernes start har vi holdt oplæg og foredrag til forskellige arrangementer, ved konferencer, i foreninger, på skoler og hos samarbejdspartnere, da vi i tidens løb har vi været vidt omkring og derfor har meget på hjertet.

Eksempelvis fortæller vi gerne om Aarstiderne, gårdene omkring os, vores markedsføring, kunderne, kassetænkning, rodfrugter, økologi, ledelse, organisationsudvikling og mange andre emner, som I finder interessante. 
Alt i alt har vi gjort os mange gode, sjove og spændende erfaringer under opbygningen af Aarstiderne, med arbejdet på gårdene og livet i skoven – det vil vi gerne fortælle mere om.   


Rundvisninger

Hvis du har lyst til at besøge Aarstiderne, drager du fordel af de stærke bånd, der er mellem os og Barritskov. Vi tilbyder en oplevelse hvor der laves rundvisninger på Barritskovs jorde og i Aarstidernes lokaler. Det giver dig mulighed for at følge grøntsagerne fra jorden og direkte op i kundernes kasser. Du vil høre om både økologiske tanker og produktionsforhold, og om hvordan Aarstiderne har valgt at afsætte de økologiske produkter.   


Skovtur

Skovene på Barritskov omfatter 375 ha og er det første større Danske skovdistrikt som er både FSC- og økologisk certificeret, hvilket har resulteret i en større variation af træsorter og et rigere dyreliv.

Skovene er oplagt til skovture, da der er meget at se på. På markerne der støder op til skoven, er der  mange fortidsminder som er et besøg værd. Der er udarbejdet en folder, som fortæller historierne om de enkelte gravsteder.  

 

Henvendelse:

Christian Møller

22 22 07 36

chm@aarstiderne.com

   

Få fingrene i maden, jord under fødderne og næsen dybt begravet i himmelske maddufte. Det er simpel forkælelse - helt enkelt.

 

 

 

 


Spørgsmål om vores varer?

Hvad er der i? Hvor stammer de fra? Send dit spørgsmål til: info@aarstiderne.com

Eller ring på 7026 0066

Kundeservice

Glemt dit password?

Spørgsmål til kundeservice?

Skal du på ferie?

Her finder du os.

Læs Aarstidernes kontrolrapporter på fødevarestyrelsens hjemmeside

Stor FrugtKasse

Klassiske, børnevenlige og eksotiske frugter.

© Copyright 1999-2004 Aarstiderne A/S